Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczek). Szczegółowe informacje na temat wykorzystywania plików cookies oraz przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności.

Ubojnia Krzan. Niedźwiedź 170, 34-735 Niedźwiedź, woj. małopolskie

Gdzie spróbować kuchni fusion w Krakowie?

Obecny styl życia mieszkańców globu oraz rozwój techniki spowodowały, że świat praktycznie przestał mieć granice. Jeśli tylko przyjdzie nam na to ochota, bez problemu możemy spróbować kuchni z każdego zakątka świata. I to praktycznie w każdym momencie, bez względu na to, gdzie akurat się znajdujemy. 

Początki Kuchni Fusion

Ludzie praktycznie od zawsze podróżowali, a im więcej nowych kultur i smaków poznawali, tym częściej wpadali na pomysły łączenia sposobów gotowania z różnych zakątków kuli ziemskiej. W ten sposób właśnie narodziła się kuchnia fusion, początkowo w sposób całkowicie naturalny. Nieco później dopiero, grupa kucharzy z Francji postanowiła nazwać to zjawisko i wprowadzić je jako nowy trend do restauracji. Nouvelle cuisine, bo taką nazwę zyskała nowa moda, zrywała zupełnie z tradycyjną kuchnią francuską, łącząc natomiast dania zakorzenione w tradycji kulinarnej Francji z tymi z Azji. Wkrótce podobne połączenia zaczęły powstawać na całym świecie, godząc ze sobą smaki i kuchnie, które na pozór wydawały się nie do połączenia. Kuchnia fusion ma bowiem tak naprawdę tylko jedną zasadę - gotuj tak, aby ci smakowało. Nie należy bać się łączenia smaków i składników, przyprawiania w niekonwencjonalny sposób i czerpania z różnych kultur i tradycji. W kuchni nie istnieją bowiem żadne granice.

Kuchnia fusion w Krakowie - gdzie jej spróbować?

Podczas pobytu w Krakowie warto spróbować kuchni fusion. Aby jednak było to naprawdę niezapomniane przeżycie warto wybrać sprawdzoną restaurację, gdzie oprócz doskonałego smaku czekać będzie na nas także niebanalny wystrój, świetna atmosfera i profesjonalna obsługa. Takim właśnie miejscem jest Restauracja Esterante, mieszcząca się przy ul. Estery 6 w Krakowie (Tel: 500 072 222) - lokal przynależny do Hotelu Estera na krakowskim Kazimierzu. Restauracja specjalizuje się w daniach kuchni polskiej z elementami fusion oraz, jak przystało na lokalizację, elementami kuchni żydowskiej. Ponieważ restauracja czynna jest już od wczesnych godzin porannych nasz dzień możemy zacząć od pożywnego i świeżego śniadania, kontynuując poznawanie tej wyjątkowej kuchni podczas oferty lunchowej czy też zamawiając dania z bogatego menu a la carte. 

Tuż przy reastauracji znajduje się hotel w dzielnicy Kazimierz, w którym mozna zatrzymać się zwiedzająć miasto królów polskich. Dzięki wyjątkowej lokalizacji i pięknym wnętrzom hotel doskonale nadaje się także do zorganizowania spotkań towarzyskich czy biznesowych, zaś świętowanie tu rodzinnych uroczystości będzie na pewno niezapomnianym przeżyciem. Autorskie menu przygotowane przez szefa kuchni zachwyci każdego, nawet najbardziej wymagającego gościa, a niebanalne połączenia smaków sprawią, że po jednej wizycie na pewno będziecie mieć ochotę na kolejne. Dlatego, jeśli tylko poszukujecie wyjątkowej restauracji, gdzie kuchnia fusion stoi na najwyższym poziomie, nie wahajcie się ani chwili- Esterante na pewno spełni Wasze oczekiwania.